Polityka
Prywatności

Z dniem 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). Nasza spółka intensywnie dostosowuje wewnętrzne procedury przetwarzania i zabezpieczenia danych osobowych do nowych wymagań prawnych oraz do Państwa potrzeb. Aby dalej móc legalnie przetwarzać Państwa dane osobowe potrzebujemy Państwa zgody.
W NetCard Ltd (właściciel serwisu giffti.com) rozumiemy, że mamy obowiązek chronić i szanować Twoją prywatność oraz dbać o Twoje dane osobowe. Niniejsza informacja na temat ochrony prywatności, w tym nasze Ogólne warunki świadczenia usług, wyjaśnia, jakie dane osobowe zbieramy, w jaki sposób wykorzystujemy Twoje dane osobowe, powody, dla których możemy potrzebować ujawnienia Twoich danych osobowych innym osobom oraz w jaki sposób bezpiecznie przechowujemy twoje dane osobowe.
Dla jasności Giffti może być zarówno administratorem danych, jak i przetwarzającym dane dla danych osobowych w określonych okolicznościach. Musimy poinformować, że zasady te mogą ulec zmianie, dlatego prosimy o regularne odwiedzanie naszej strony internetowej w celu wprowadzenia dalszych zmian.
Niniejsza informacja o ochronie prywatności określa prawa użytkownika wynikające z nowych przepisów.

Kim jesteśmy?

NetCard Ltd jest dostawcą sprzedaży kart prezentowych z siedzibą w Maidstone. NetCard Ltd ma siedzibę w Maidstone, 25 CobbWay ME15 9XF i numer firmy 09455841.

Jak prawo cię chroni?

Przepisy dotyczące ochrony danych oznaczają, że jesteśmy w stanie przetwarzać dane osobowe tylko, jeśli mamy ku temu uzasadnione powody. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest między innymi Twoja zgoda, wykonanie umowy, umożliwienie rozliczenia i transmisji oraz kontakt z Tobą w celu obsługi klienta.

Jak gromadzimy dane osobowe od Ciebie?

Otrzymujemy od Ciebie informacje o Tobie, gdy korzystasz z naszej strony internetowej, wypełniasz formularze na naszej stronie internetowej, kontaktujesz się z nami telefonicznie, przez e-mail, czat na żywo lub w jakikolwiek inny sposób w odniesieniu do naszych produktów i usług lub przy zakupie takiego produktu . Dodatkowo możemy również zbierać informacje od Ciebie po zalogowaniu. Wprowadź swoją konkurencję, promocję lub sondę lub jeśli chcesz nas poinformować o innych problemach. Twoje dane osobowe mogą być gromadzone automatycznie podczas korzystania z naszych usług, w tym między innymi z adresu IP, informacji specyficznych dla urządzenia, dzienników serwera, informacji o zdarzeniach urządzenia, informacji o lokalizacji i niepowtarzalnych numerów aplikacji.

Jakie dane gromadzimy od Ciebie?

Dane osobowe, które od Ciebie zbieramy, zawierają twoje imię i nazwisko, adres, adres e-mail, numery telefonów, informacje o płatności i adresy IP. Możemy również przechowywać szczegółowe informacje o twoich wizytach na naszej stronie, w tym między innymi dane o ruchu, dane o lokalizacji, blogi i inne dane komunikacyjne. Zachowujemy również zapis twoich zapytań i korespondencji, na wypadek gdybyś się z nami skontaktował. Po prostu przetwarzamy takie dane w Twoim imieniu zgodnie z naszymi Warunkami korzystania z usługi, a Ty ponosisz odpowiedzialność za wszystkie obowiązujące wymagania prawne.

Czy musisz podawać nam swoje dane?

Jest to dobrowolne. Bez ich podania nie będziesz jednak mógł dokonać zakupu na stronie Giffti.

Jak wykorzystujemy Twoje dane?

Używamy informacji o Tobie w następujący sposób:
Aby przetwarzać zamówienia, które nam przesłaliście;
Aby zapewnić Ci odpowiednie produkty i usługi;
Aby spełnić nasze zobowiązania umowne, które mamy z tobą;
Aby pomóc nam zidentyfikować Ciebie;
Aby umożliwić nam przeglądanie, rozwijanie i ulepszanie strony internetowej i usług;
Aby zapewnić obsługę klienta, w tym odpowiadać na Twoje prośby, jeśli skontaktujesz się z nami za pomocą zapytania;
Aby administrować kontami, śledźić rozliczenia i płatności; ( Umożliwiamy następujące sposoby płatności: Przelew bankowy - realizowane za pośrednictwem serwisu Dotpay; Karta Płatnicza - realizowane za pośrednictwem serwisu Paylane. Obsługiwane są zarówno karty wystawione przez polskie jak i zagraniczne banki );
Aby wykryć oszustwo i upewnić się, że to, co nam przekazałeś, jest poprawne;
Przeprowadzanie analiz marketingowych i statystycznych;
Aby przejrzeć podania o pracę;
Aby powiadomić Cię o zmianach w naszej witrynie i usługach;
Dostarczenie informacji na temat produktów lub usług, o które prosisz od nas lub które naszym zdaniem mogą Cię zainteresować, w przypadku, gdy wyraziłeś zgodę na kontakt w takich celach;

Okresy przechowywania

Będziemy przechowywać Twoje dane osobowe przez cały okres, w którym jesteś klientem Giffti. Przechowujemy Twoje dane tylko tak długo, jak to konieczne, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dane osobowe nie będą przechowywane przez okres dłuższy niż wymagany przepisami prawa. Informacje o kandydacie będą dostępne w naszej bazie danych przez maksymalnie 5 lat od daty ich wprowadzenia do bazy lub od daty ostatniego kontaktu, w zależności od tego, która z dat jest późniejsza. Po zamknięciu konta możemy przechowywać Twoje dane przez okres do 5 lat od momentu anulowania przez Ciebie usług. Możemy nie być w stanie usunąć danych przed upływem tego czasu z powodu naszych zobowiązań prawnych i / lub księgowych. Możemy również przechowywać go do celów badawczych lub statystycznych. Zapewniamy, że Twoje dane osobowe będą wykorzystywane wyłącznie do tych celów określonych w niniejszym dokumencie.

Kto ma dostęp do Twoich danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Osoby trzecie

W celu uniknięcia wątpliwości nie sprzedajemy danych osobowych stronom trzecim ani nie sprzedajemy ich w celach marketingowych lub reklamowych. Ściśle współpracujemy z wieloma stronami trzecimi (w tym z firmami, dostawcami usług i usługami ochrony przed oszustwami) i możemy otrzymywać od nich informacje o Tobie. Te firmy zewnętrzne mogą zbierać informacje o użytkowniku, w tym między innymi adres IP, informacje o urządzeniu, dzienniki serwera, informacje o zdarzeniach urządzenia, informacje o lokalizacji i unikalne numery aplikacji. Używamy ich funkcji na naszej stronie internetowej, jednak w niektórych przypadkach mogą one działać jako administrator danych i będą miały własne zasady dotyczące prywatności, które zalecamy przeczytać.
Możemy przekazywać Twoje dane osobowe stronom trzecim w celu świadczenia usług w naszym imieniu (na przykład przetwarzania płatności). Jednakże będziemy udostępniać informacje o Tobie tylko niezbędne do świadczenia usługi i mamy konkretne umowy, które gwarantują, że twoje dane osobowe są bezpieczne i nie będą wykorzystywane do jakichkolwiek celów marketingowych.
Możemy udostępniać twoje dane, jeśli zostaniemy przejęci przez stronę trzecią, a zatem twoje dane zostaną uznane za aktywa firmy. W takich okolicznościach możemy ujawnić dane osobowe potencjalnemu nabywcy naszej działalności, pod warunkiem, że obie strony podejmą odpowiednie zobowiązania do zachowania poufności. Podobnie możemy udostępniać dane osobowe użytkownika, jeśli mamy obowiązek ujawnienia danych w celu spełnienia wszelkich zobowiązań prawnych lub w celu ochrony praw, własności lub bezpieczeństwa Giffti, naszych klientów lub innych osób. Obejmuje to, ale nie ogranicza się do wymiany informacji z innymi firmami i organizacjami w celu ochrony przed oszustwami, zmniejszenia ryzyka kredytowego i polityki sporów. Jednakże podejmiemy kroki w celu zapewnienia, że ??twoje prawa do prywatności będą nadal chronione.

Twoje prawa

W zapobieganiu wykorzystywaniu lub przetwarzaniu twoich danych osobowych, może to opóźnić lub uniemożliwić nam wypełnienie naszych zobowiązań umownych wobec ciebie. Może to również oznaczać, że nie będziemy w stanie świadczyć naszych usług ani przetwarzać anulowania Twojej usługi. Masz prawo sprzeciwić się wykorzystaniu przez nas Twoich danych osobowych lub poprosić nas o usunięcie, usunięcie lub zaprzestanie używania, jeśli nie ma potrzeby, abyśmy je zatrzymali. Jest to znane jako twoje prawo do bycia zapomnianym. Istnieją powody prawne i księgowe, dla których będziemy musieli zachować Twoje dane, ale prosimy o poinformowanie nas, jeśli uważasz, że zachowujemy lub wykorzystujemy twoje dane osobowe w niewłaściwy sposób. Nasza informacja na temat ochrony prywatności zostanie wyjaśniona użytkownikowi w momencie gromadzenia danych osobowych. Masz prawo poprosić nas, abyśmy nie przetwarzali Twoich danych osobowych w celach marketingowych. Jeśli zdecydujesz się nie otrzymywać od nas informacji marketingowych o naszych produktach i usługach, będziesz miał wybór, aby ich nie wybierać, zaznaczając odpowiednie pola znajdujące się na stronach przy rejestracji lub w panelu sterowania.

Dostęp i aktualizowanie danych

Masz prawo dostępu do informacji, które posiadamy o Tobie. Prześlij swoje prośby na adres kontakt@giffti.com, abyśmy mogli uzyskać te informacje za Ciebie.

Jak można wycofać zgodę na przetwarzanie danych?

Proszę pamiętać, że można w każdej chwili wycofać zgodę na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych. W tym celu, należy skontaktować się z nami i przekazać wniosek o ich usunięcie, podając swoje imię i nazwisko oraz inne dane (np. numer telefonu, adres mailowy) pozwalające nam na Pani/Pana identyfikację i usunięcie danych.

Jakie przysługują Państwu dodatkowe prawa?

Przysługuje Państwu też prawo dostępu do Państwa danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Pani/Panu także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym od 25 maja 2018 r. będzie PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-986 Warszawa). Wnioski prosimy zgłaszać w formie elektronicznej na adres: kontakt@giffti.com Każde otrzymane zgłoszenie potraktujemy ze szczególną uwagą. Realizując zgłoszenie, będziemy musieli jednak zweryfikować Państwa tożsamość, aby mieć pewność, że nie udostępniamy Państwa danych nikomu innemu, poza Panią/Panem.

Używanie plików cookie

Nasze zasady dotyczące plików cookie są dostępne tutaj: https://giffti.com/pl/polityka-cookies
Giffti może udostępniać linki do stron osób trzecich. Ponieważ nie kontrolujemy tych witryn internetowych, zachęcamy do zapoznania się z polityką prywatności tych witryn podmiotów zewnętrznych. Wszelkie informacje dostarczane na tych stronach nie będą pod naszą kontrolą i nie możemy ponosić odpowiedzialności za politykę prywatności i ich praktyki.

Gdzie przechowujemy Twoje dane osobowe

Przestrzegamy zaakceptowanych norm, aby przechowywać i chronić dane osobowe, które zbieramy, w tym, w razie potrzeby, szyfrowanie. Wszystkie informacje, które nam przekazujesz, są przechowywane na naszych zabezpieczonych serwerach na terenie EOG. Od czasu do czasu Twoje informacje mogą być przekazywane i przechowywane w kraju poza EOG w związku ze świadczeniem usług. Przepisy w tych krajach mogą nie zapewniać takiej samej ochrony jak w EOG; jednakże każda strona trzecia, o której mowa powyżej poza EOG, zgodziła się przestrzegać europejskich poziomów ochrony danych w odniesieniu do przekazywania, przetwarzania i przechowywania jakichkolwiek danych osobowych. Przekazując nam swoje dane, zgadzasz się na to przeniesienie i przechowywanie. Zapewnimy jednak podjęcie odpowiednich kroków w celu ochrony Twoich danych zgodnie z niniejszą informacją o ochronie prywatności. Ponieważ przekazywanie informacji przez Internet nie jest całkowicie bezpieczne, nie możemy zagwarantować bezpieczeństwa danych przesyłanych do naszej witryny, a każda transmisja odbywa się na własne ryzyko. Po otrzymaniu Twoich informacji użyjemy ścisłych procedur i zabezpieczeń, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi.
Wszelkie wrażliwe dane (np. Szczegóły płatności) są szyfrowane i chronione. W przypadku, gdy daliśmy ci (lub gdy wybrałeś) hasło, które umożliwia ci dostęp do pewnych części naszej strony, jesteś odpowiedzialny za zachowanie hasła w tajemnicy. Prosimy, aby nikomu nie udostępniać hasła.

Odpowiedzialność

Wyrażamy zgodę na podjęcie uzasadnionych działań w celu ochrony danych użytkownika zgodnie z obowiązującym prawem i zgodnie z naszymi Ogólnymi warunkami korzystania z usługi: https://www.giffti.com/pl/polityka-prywatnosci.

Naruszenie danych

W przypadku naruszenia danych, zapewniamy, że nasze zobowiązania wynikające z obowiązujących przepisów o ochronie danych są przestrzegane w razie potrzeby. Skontaktuj się z nami. Prosimy o przesłanie nam wszelkich pytań lub komentarzy dotyczących prywatności na adres kontakt@giffti.com

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Zgoda na zbieranie danych:

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych (w tym analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj, z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Czy Twoje dane osobowe będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, czyli do państw trzecich?

Nie

Polityka prywatności

Giffti szanuje prawo użytkowników do prywatności. Dba, ze szczególną troską, o ochronę ich danych osobowych oraz stosuje odpowiednie rozwiązania technologiczne zapobiegające ingerencji w prywatność użytkowników osób trzecich. Chcielibyśmy, by każdy internauta korzystający z naszych usług i odwiedzający nasze strony czuł się w pełni bezpiecznie, stąd wprowadzone, w niektórych serwisach, systemy rejestracji i logowania. Rejestracja nie jest obowiązkowa. Należy pamiętać, że wyrażenie zgody przez użytkownika na przetwarzanie przez Giffti jego danych osobowych dla celów marketingowych jest całkowicie dobrowolne. Każdemu użytkownikowi przysługuje prawo do wglądu i poprawiania podanych przez siebie danych.
Przetwarzamy dane użytkownika, za jego zgodą, m. in. w celu wysyłania materiałów promocyjno-informacyjnych, oferowania produktów, badania rynku i opinii publicznej. Dane te pomagają nam w określeniu upodobań użytkowników, a tym samym w doskonaleniu kierowanej do nich oferty. Korzystamy ponadto z tych informacji dla sprawniejszego organizowania promocji i konkursów. Wiedząc do kogo mają one być skierowane, łatwiej definiujemy ich ostateczną formułę i kształt. NetCard informuje, że jest administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach portalu Giffti, chyba że dane są przetwarzane w ramach serwisów utrzymywanych na rzecz innych podmiotów, w takim wypadku NetCard świadczy jedynie usługi na rzecz administratorów w zakresie przetwarzania danych.